Featured Video Play Icon

Prečistenie hlavy za volantom

2 min čítania

Čo robíte, keď potrebujete povedzme hodinu-dve v kľude sami so sebou, len so svojimi myšlienkami? Ako dosiahnete, že vás nikto nevyruší a ani vy sa nevyrušíte nevedomým siahnutím po mobile?

Nedávno som videl u niekoho z mojich známych status na facebooku o tom, ako veľmi sa teší na to, že budú self-driving cars. Ja osobne sa síce tiež teším z tohto pokroku a som naň zvedavý. No trochu sa ho aj bojím, lebo tým prídem o jednu z možností, ako si dopriať nerušený alone-time.

Základom väčšiny meditačných techník je opakovanie slov alebo jednoduchých úkonov dookola. Vyžaduje si to istú dávku pozornosti, ale zároveň nie tak veľkú, aby ste sa museli výrazne sústrediť. Dostanete sa tak do stavu, kedy bežia myšlienky na pozadí, usporiadavajú sa, triedia, prilietajú a odlietajú.

Šoférovanie, umývanie riadu, vešanie prádla, beh… To sú super možnosti na meditáciu za no-extra-time.

Pre mňa je práve jazda po diaľnici na dlhšiu vzdialenosť absolútne najobľúbenejšia možnosť na takéto vypnutie. Baví ma to, plus dá sa pri tom dobre odfiltrovať iné podnety. Telefonujúcim poviete, že nemáte handsfree, checkovanie facebookov, e-mailov a iných srandičiek na mobile neprichádza do úvahy. Samozrejme, netreba zabudnúť vypnúť rádio. Naposledy som si to veľmi užil na ceste do Bratislavy (odtiaľ aj to krátke video hore), keď som sa vracal po víkende v Prahe, kde som bol s nesedou na Happiness at Work konferencii.

Máte ďalšie tipy na vhodné aktivity, pri ktorých sa dá naštartovať autopilot a zároveň sú prakticky prínosné? Napíšte dole!